Spolek Za čisté Vltavotýnsko

Hosty 99
Týn nad Vltavou
37501

IČO 031 50 526
zacistevltavotynsko@seznam.cz

DNE 6.10.2015 ZAHÁJILA SPOLEČNOST TRAMINCORP CZECH s.r.o. PROCES EIAZDE.

 

Zakladatelská listina Tramincorp Czech s.r.o. - do nedávna volně dostupný materiál na www.justice.cz. Výpis OR, Sbírka listin obsahovala i Zakladatelskou listinu v PDF formátu (zakladatelské dokumenty C220749/SL3/MSPH). K dnešnímu dni (a na základě našeho upozorňování na nesrovnalosti zápisu) však byla tato listina odstraněna a již není součástí dokumentace společnosti Tramincorp Czech s.r.o. Lze očekávat, že bude doplněna opravenou verzí a to v nejbližší době, jak ve své odpovědi zmínil Městský soud Praha (bod 5.) Zároveň nebylo zodpovězeno proč a kým byly chybné údaje pouze přelepeny na údaje opravené.

1./ MŽP -  stanovení průzkumného území a dále převod průzkumného území na společnost Tramincorp Czech s.r.o.

2./ Žádost o vydání předchozího souhlasu společnosti Tramincorp Czech s.r.o. (omylem při skenu prohozeny strana 5 a 6). Z hlediska životního prostředí, důležitá sekce 8.1. Uvažovaný způsob těžby a úpravy suroviny.

3./ MŽP - Rozhodnutí o udělení předchozího souhlasu k podání návrhu na stanovení dobývacího prostoru

Obec Hosty podala Rozklad a také náš spolek podal několik žádostí o přezkum, mezi nimi i žádost o přezkum tohoto vydaného rozhodnutí (viz. sekce ČINNOST SPOLKU - Z LEGISLATIVY ...)

Nově k nahlédnutí:

4./ Udělené oprávnění k hornické činnosti a činnosti prováděné hornickým způsobem udělené obvodním báňským úřadem pro území Hlavního města Prahy a kraje Středočeského, spolu se Žádostí společnosti Tramincorp Czech s.r.o. ze dne 30.1.2014 o udělení tohoto oprávnění jako základ své činnosti v ČR.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOTAZ NA STRUKTURU SPOLEČNOSTI TRAMINCORP CZECH S.R.O.

Uvádíme příklad emailové konverzace s jednatelem společnosti Tramincorp Czech s.r.o., který byl následně po první prezentační akci v Hostech dne 7.6.2014 dotazován na nejasnou strukturu a jejich švýcarské zázemí v podobě Tramincorp AG. Všemu předcházelo dne 28.6.2014 zasedání zastupitelstva obce Hosty, na kterém bylo přijato záporné stanovisko k těžbě. Na něm vystoupil otec jednatele, JUDr. Libor Horáček, který je výkonným ředitelem Tramincorp Czech s.r.o. a dle jeho slov má na starosti právní agendu společnosti. Veřejně před občany na dotaz, zda může zpřístupnit jiné kontakty pro Švýcarské zázemí, než pouze kontakt na pana jednatele Michala Horáčka, přislíbil tyto formou emailu či telefonu předat. Avizoval jejich předání emailem paní Buligové, na kterou si kontakty proto převzal. Nicméně nikdy žádné další kontakty společnost Tramincorp Czech s.r.o. veřejnosti nepředložila. Nebylo tudíž možné si jakkoliv ověřit strukturu mateřské společnosti Tramincorp AG, jelikož na internetu nelze nalézt její firemní reference či dosavadní zkušenosti s takovýmto rozsáhlým záměrem. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On 30 Jun 2014, at 10:07, Petra Buligová <PetraBuligova@seznam.cz> wrote:

Vážený pane Horáčku (MBA PMP),

vzhledem k setkání s Vaším otcem JUDr. Horáčkem, dovoluji si Vás požádat o předání tohoto dopisu, jelikož adresu na něho přímo jsem v rychlosti zapomněla požádat. Ale věřím, že tohle není absolutně překážkou toho, aby se mu tato zpráva dostala v krátkém časovém horizontu.

Děkuji předem za vyřízení,

Buligová P.

 

Pro JUDr. Horáčka:

Vážený pane doktore,

s odkazem na naši veřejnou diskuzi na zastupitelském jednání v Hostech dne 28.6., byla mi přislíbena nějaká emailová adresa či nejlépe telefon pro bližší možný kontakt s firemním zázemím ve Appenzell, Švýcarsko. Vzhledem k tomu, že předpokládám, že s touto informací nebudete nijak vyčkávat, z důvodu plánované dovolené jen chci upozornit, že nebudu na telefonu k zastižení od úterý následujících pak cca 9 dní. Tímto prosím o kontaktování mne prostřednictvím emailu, kde bude bez problému k zastižení. Děkuji za pochopení. 

Jen v souvislosti s tím dodávám, že v rámci informací poskytnutých již na prezentaci dne 7.6., panem Horáčkem mladším, vycházím z daných informací, přesněji ze zvukového záznamu. 

"Cílově a účelově založena firma TRAMICORP Czech s.r.o. ( IČO 2559803) s cílem přípravy a následně těžby a dalších aktivit na ložisku Hosty.  Datum zápisu do OR dne 17. 1. 2014. Dále představení mateřské organizace, 100% vlastníka Tramincorp Czech, jistá Tramincorp AG se sídlem v Appenzell ve Švýcarsku. Spoluvlastníky, prý široká paleta vlastnických vztahů,  jsou: 

-          SUMEC Group Corporation - China,

-          SINOMAC - China

-          Dále privátní investoři ze Switzerland, UK, CZ."

 

Věřím, že Vaše NE na můj dotaz, zda tato fotovoltaická základna financuje Tramincorp AG a potažmo ten je tudíž "živen" z těžby v Africe, tak dnes chápu dobře záměr těžební společnosti TRAMINCORP AG (na základě rozhodnutí švýcarské rady) proinvestovat těžební zisk a uskutečnit těžbu grafitu v katastru Hosty. 

Jelikož mezi privátní investory patří i zmiňované CZ a Švýcarsko, potřebuji si ujasnit ale další věc. Za CZ jste mi již na posledním setkání potvrdil, že v této sféře figuruje společnost EFEKTIM. Co se týká Švýcarska, dovoluji si předpokládat, že roli investora zde hraje firma Phono Technologies Switzerlang AG, a to vzhledem k těmto souvislostem: 

- označení AG taktéž jako TRAMINCORP, 

- funkci Vás coby jednatele, dále pak výkonného ředitele Vašeho syna tamtéž (klidně mi to upřesněte, nestudovala jsem to v časovém harmonogramu )

- tak především k adrese pro oblast Appenzell, Švýcarsko - přesněji Phono Technologies Switzerland AG s adresou Sandgrube 29, CH-9050 Appenzell, Switzerland, tel: +41 71 788 23 35, fax: +41 71 788 23 36, e-mail: info@phonosolar.com. Takovéto informace samozřejmě nedostupné nejsou.  

Na vizitce pana Horáčka Michala je samozřejmě uveden telefonní kontakt, Tramincorp Czech coby švýcarská volačka 041 76 378 2222, předpokládala jsem, že se jedná o kontakt na TRAMINCORP AG. Ale bohužel toto číslo je totožné na švýcarskou pobočkou vašeho parku, tak nepředpokládám, že se jedná o těžební entitu TRAMINCORP AG zároveň. 

 

      SWITZERLAND, EUROPE, TRAMINCORP A.G., Hauptgasse, 9050 Appenzell, Switzerland, Phone: +41 763 782 222.

      GTP Kancelář v Švýcarsku

Schützenstrasse 
8304 Wallisellen 
Švýcarsko

+41763782222 (Tel / Fax)

     Abychom tedy oba mluvili o tom samém a důležitém, nepotřebuji dostupné kontakty ani na EFEKTIM, ani na Phono Solar Technologies, ani na park, ale na onu mateřskou těžební organizaci, která bude financovat a legislativně skrze Tramincorp Czech a vašeho syna uskutečňovat potřebné povolovací procesy a předpokládám i těžbu, dle vašich slov. Omlouvám se, že jsem to tak rozepisovala, ale raději se dvakrát zeptám, nežli jednou tápu. 

V souvislosti s Vaší profesí jistě pochopíte naši snahu se v rámci poměrně legislativně dost složité situaci pohybovat na pevných základech ohledně investora a jeho coby právního subjektu solidním profilu.

Děkuji za Váš vstřícný přístup a na základě Vámi zaslaného kontaktu se jistě zorientuji lépe.

S pozdravem,

Buligová Petra


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------- Původní zpráva ----------
Od: Michal Horacek <michal@tramincorp.ch>
Komu: Petra Buligová <PetraBuligova@seznam.cz>
Datum: 30. 6. 2014 15:35:43
Předmět: Re: Žádost o

Vazena pani Buligova,

Budu velice strucny, protoze puvodne jsem na vas spekulativni a zavadejici e-mail nechtel vubec reagovat ale poskytnu vam svou osobni odpoved z radne dovolene...

Jste velice naivni pokud si myslite ze s vami budu komunikovat a davat vam informace, ktere obratem prekroutite a zneuzijete ve sve stvave a zavadejici propagande.

Jiz nyni nasi povereni pravnici monitoruji vami vypoustene desinformace (nejen vase osobne) a vse bude ve spravny cas pouzito.

 

Nicmene v hlavnich bodech:

  1. Instituce ktera vas ma zajimat je TRAMINCORP CZECH s.r.o.- samostatny pravni subjekt ucelove zalozeny pouze za ucelem pripravy a realizace tezby Grafitu v Hostech. Jejim jednatelem jsem ja a nikdo jiny, poverenym reditelem je JUDr Horacek, ktery disponuje plnou moci schvalenou mnou jako jednatelem. V pripade dotazu vam radi zodpovime vse na co mate v otazce rizeni pravo vedet.
  2. To, ze na kazdy vetsi projekt se zaklada samostatna pravni jednotka je z duvodu ucetnictvi, dani, investic a pruhlednosti. Pro zlepseni vaseho obchodne-ekonomickeho vzdelani doporucuji prostudovat struktury firem, ktere funguji projektovym zpusobem. Pokud si nebudete vedet rady, udelam vam ve svem volnem case nejaky strucny seznam z internetu - nevahejte se na mne obratit…  Ohledne bankovniho financovani, zvolime banku ve spravny cas a jedinym kriteriem budou podminky, IR, DCSR, OC a podobne. Jestli bude vybrana Ceska nebo zahranicni banka zalezi jedine na podminkach.
  3. Ackoliv vam do toho vubec nic neni, zodpovim i dalsi otazku - 100% vlastnikem spolecnosti TRAMINCORP CZECH s.r.o. je spolecnost TRAMINCORP A.G.
  4. Neni vam nic ani do toho, kdo je predsedou predstavenstva spolecnosti TRAMINCORP A.G. ale opet i na to vam odpovim - jsem to znovu ja a jako v predchozim bodu jsem s vami pripraven spolupracovat v uvedenem rozsahu
  5. Ohledne minulosti me osoby a casti osob se kterymi nyni (a dlouhodobe) spolupracuji - uvedla jste spravne( i kdyz neuplne) seznam firem na kterych jsem se v minulosti nejak ucastnil. Zadna z firem ve kterych jsem kdy pusobil (od Eurotelu, pres DHL, KB, Efektim a dalsich asi 20firem) nikdy nikomu nic nedluzila, vzdy plnily sve zavazky a vzdy postupovaly dle platnych zakonu, vyhlasek atd. Pokud chcete me CV, rad vam ho poskytnu, ale ani to, kde jsem kdy pusobil, ani muj profil nema s projektem Hosty zadnou spojitost. Vasi medialni notu o tom jak se ze “solaru" financuji Hosty chapu, je to popularni tema, ale strilite jinam nez do terce… :) 
  6. Evidentene neumite ani s portalem www.justice.cz, ktery doporucuji vasi ctene pozornosti - naleznete tam aktualni vazby, adresy atd.  (Mimo jine, ani se spolecnosti Efektim ani PTS jiz nemam nekolik let nic spolecneho)  Opet vam do toho nic neni ale budiz…
  7. Struktura investoru TRAMINCORP A.G. je dostatecne silna na to, aby dokazala ziskat bankovni financovani projektu Hosty a nutne investice v radech 10ek milionu Euro. Pokud mi predlozite svuj seznam pratel a spoluzaku, rad ho vymenim za seznam akcionaru. 
  8. Zodpovidam se pouze akcionarum, platnym zakonum a svemu svedomi, cili budtete se muset smirit s tim ze ja jsem pro vas ta jedina kontaktni osoba. Pokud zadate abych vas uvedl na spravni radu a pred akcionare zrejme jste jste se zblaznila a i kdybych to udelal, byl bych za blazna ja…  Z jakeho titulu si vubec dovolujete takovou vec vyslovit? Presvedcuje mne to jedine o vasem velice slabem usudku.
  9. Jste vam prozradim dalsi velke tajemstvi nasi skupiny a to je co je ta "tajemna zkratka A.G." za nazvem spolecnosti -  je to zkratka “aktiengeschäft” podle logiky kterou jste v jednom bode uvedla mozna zjistite ze se jedna o spiknuti vsech kdo A.G. maji za jmenem firmy (pozn. spolku ZČV: toto vysvětlení A.G. pojmu není zcela korektní, s podivem, že i zde lze chybovat. "A.G". znamená "Aktiengesellschaft" - to je naše akciová společnost, avizované jednatelem "Aktiengeschäft" znamená pouze obchod s akciemi).
  10. Jeste jste uvedla ze kontakty vas smeruji mimo jine na nas GTP park -  i to je spravne, GTP park je jednou z nasich firem a jsme na to hrdi.

 

Preji vam hezkou dovolenou a trochu se nad sebou zamyslete…

S pozdravem

Michal Horacek - z dovolene  (a kdyby vas zajimalo odkud tak z Recka a kdyby vas jeste zajimalo z ceho dovolenou hradim, tak z radne zdanenych prijmu)

Michal Horacek MBA, PMP

CEO
Tel Swiss: +41 763 782 222

Tel Mozambique +258 821 700 171

Tel satellite: +881 632 552 107

TRAMINCORP AG 
Hauptgasse 32,

Appenzell, 9050, Switzerland

Skype: MikMi8

Web: www.tramincorp.com , www.gonarezhoupark.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On 1 Jul 2014, at 01:43, Petra Buligová <PetraBuligova@seznam.cz> wrote:

Vážený pane Horáčku,

děkuji Vám za odpověď, byť jsem se na Vás obrátila jen nepřímo. Jelikož nemohu posoudit, zda byl můj email panu JUDr. Horáčkovi doručen, činím tak dnes ještě přímo, mám jeho oficielní kontakt. Věřím, že jeho veřejná a kladná reakce na můj dotaz ohledně poskytnutí telefonního či emailového kontaktu Tramincorp AG, dává dostatečný důvod k tomu, že jsem ho od něho očekávala. Sám mne požádal o email, na který mi odpověď zašle. Nemohu teď jinak, než považovat Váš email za zcela samostatnou reakci z Vaší strany, na základě Vašich osobních pohnutek, nikoliv však suplující odpověď na mou stručnou a jasnou otázku. 

Tímto se ještě jednou obracím přímo na pana JUDr. Horáčka, zda coby dostatečně zúčastněný dokáže dát veřejný odkaz či kontakt na firmu TRAMINCORP AG, kterou jste Vy a nikdo jiný prezentoval dne 7.6. 2014 v Hostech coby mateřskou společnost a 100% vlastníka Tramincorp Czech. Potažmo neumím si představit, že TRAMINCORP AG má tak omezený rozsah, že se např. Vás coby zaměstnance potřebuje ptát na to, který kontakt navázat, kam reagovat a kam nikoliv.

Vaše směrování mne pouze na firmu Tramincorp Czech jako jediného možného prostředníka jak při jednání, tak z hlediska důvěryhodnosti, nemohu považovat za dostatečný, jelikož firma Tramincorp Czech je zatím několik měsíců registrovaná společnost bez výsledků a s vkladem Kč 100 000,-, které nepovažuji za záruku takto obsáhlého projektu. Vás ve funkci jednatele sice respektuji, ale opět bych dávala jen na Vaše slova. Proto kontakt na TRAMINCORP AG byl jedním z pilířů důvěryhodnosti tohoto projektu, který se bohužel díky Vašemu profesnímu přístupu a chápání slova jednatel nepodařilo ukotvit. Nicméně, to je Vaše osobní volba a samozřejmě její efekt ukáže budoucnost. 

K Vašim bodům mohu jen stručně sdělit, že nevím, jestli je to nesoustředěností v rámci dovolené, či záměr, ale Váš jak říkáte stručný email jste plně věnoval zodpovídání otázek, které jsem vůbec nepoložila. Nicméně teď s odstupem hodnotím Vaši sdílnost kladně, pravděpodobně Vámi uvedené informace budou použity v budoucnu. Informaci ohledně Vaší dovolené hodnotím jako skutečně nadbytečnou.

Konkrétně se vrátím jen k bodu 8. na Vašem seznamu:

"Pokud zadate abych vas uvedl na spravni radu a pred akcionare zrejme jste jste se zblaznila a i kdybych to udelal, byl bych za blazna ja…  Z jakeho titulu si vubec dovolujete takovou vec vyslovit? Presvedcuje mne to jedine o vasem velice slabem usudku." 

Pominu-li osobní invektivy, kterých je Váš email plný, tak upřesním, že nežádám uvedení na správní radu ani akcionáře, nikdy jsem nic takového nevyslovila a můj slabý úsudek je možná to jediné, v co doufáte. Budu-li mluvit za sebe, protože nejsem jak avizujete ani naivní, ani blázen, tak svoji činnost v této akci Hosty nestavím na reakci dané Vaším emailem. To, že nejste ochotný dát obyčejný telefonický či emailový kontakt na společnost takového formátu, mluví za vše. Jen z osobní zkušenosti, měla jsem možnost poznat mnoho jednatelů v rámci mnoha firem,  mnoho profesních forem a pracovních postupů, ale ten Váš přesahuje veškerý rámec jak profesionality, tak i slušnosti. V našich končinách se tomu říká "medvědí služba".

Na závěr, pro budoucí použití, si dovoluji apelovat na vykání s velkým V, byť v psané formě.

 

S pozdravem,

Buligová Petra

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michal Horacek (michal@tramincorp.ch)

Re: Kontakt TRAMINCORP AG

1. 7. 2014, 8:25:28

Komu: PetraBuligova@seznam.cz

Pani B uligova vas nazor je pro mne i nasi skupinu nepodstatny, a vase osobni vypady mne nechavaji klidnym a nehodlam na ne reagovat. Nadale mne prosim nespamujte.

mh